Zwycięstwo na inaugurację sezonu!

Wielka nie wiadoma na początek sezonu!
Pierwszy mecz w nowym sezonie nasza drużyna rozegrała z klubem FC Głowaczów.
Świetne recenzje o przeciwnikach po meczach sparingowych zwiastowała bardzo trudne spotkanie dla naszej ekipy. Jak się okazało było to nie potrzebne zamartwianie się .
Mecz był rozgrywany w idealnych warunkach do gry w piłkę nożną.
Do ostatniej chwili nie było wiadomo czy zagra nasz podstawowy napastnik Łukasz Radzimirski , niestety kontuzja nie pozwoliła mu na występ w tym meczu pomimo tego że bardzo chciał.
Zastąpił go Grzegorz Jaworski który rozegrał świetne spotkanie .
Nastąpiła godzina 16 sędzia rozpoczął spotkanie. Pierwsze minuty pokazały ze to ekipa ze Zbroszy przyjechała po 3 punkty do Augustowa.
Już w 3 minucie szanse na bramkę miał Konrad Ługowski ,niestety chybił. Kolejne ataki Iskry przyniosły skutek, w zamieszaniu podbramkowym swoja kanonadę strzelecka rozpoczął Grzegorz Jaworski . Chwile później gola zdobył Krzysztof Białkowski. Mijały kolejne minuty a drużyna z Głowaczowa ustawiła się na grę defensywna , niestety nie wyszło im. Po kolejnych akcjach bramki zdobyli poprzedni strzelcy bramek i tak nasz zespól schodził do szatni prowadzać 4;0 . Początek drugiej polowy był wręcz identyczny co cala pierwsza. Iskra atakowała a Głowaczów próbował grać z kontry . Po jednej z nich zagotowało się pod nasza bramka lecz idealna interwencja popisał się świetnie dysponowany tego dnia nasz bramkarz (z konieczności ) Adrian Sekuła . Chwile później
hat-trick ustrzelił Grzegorz Jaworski . Zaraz po tym na boisku zameldował się Damian Sieradzki zmieniając Grzegorza Budy te który doznał kontuzji po starciu z obrońca ,dzięki czemu wywalczył rzut karny który na bramkę zamienił nasz snajper Damian Słupek. W 60 minucie na boisku pojawił się Paweł Gorski zastępując Michała Sałyge ,natomiast w 65 min pojawił się powracający do składu Krzysztof Budyta który zmienił swojego imiennika Krzysztofa Białkowskiego . Po tej zmianie każdy miał wielkie oczekiwania jak się okazało nie na marne , ponieważ nasz pomocnik nie strzelił bramko ale siał spustoszenie w szeregach rywali. W 75 minucie pojawił się Paweł Macierzyński zmieniają Tomasza Ługowskiego który zostawił wiele zdrowia na boisku . Końcówka meczu to były jak w całym meczu napory naszej ekipy ale coraz lepsze akcje budowała drużyna z Głowaczowa . Po jednej z nich jak struna wyciągnął się nasz bramkarz. W ostanie akcji po podaniu „Kazana” strzelił „Dunio” ustanawiając tym samym wynik meczu 8:0 .
Wynik jak najbardziej odzwierciedla przebieg spotkania .
Bramki : 3x Grzegorz Jaworski , 2x Krzysztof Białkowski , 2x Damian Słupek , Konrad Ługowski
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
W następnym tygodniu nasza drużyna rozegra kolejne ligowe spotkanie z nowo powstała drużyna „Sokół Sokolniki „ .
Jednak zanim to nastąpi , w środę Iskra rozegra ostatni sparing . Przeciwnikiem będzie Kraska Jasieniec .Mecz rozegrany zostanie w Jasieńcu o godz. 18;30 wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy , zbiórka zawodników o 17;45 koło boiska.

Admin: Bardzo dziękuję jednemu z zawodników(nie wiem czy mogę podać szczegóły kto dokładnie napisał artykuł-na razie nie posiadam takiej zgody) za relację z pierwszego spotkania zespołu. Liczę na pomoc w przyszłości :)