ROZPN podzieł B-klasę i ustalił zasady awansu

Zarząd Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej zaakceptował nowy podział w rozgrywkach Colo Sport Klasy B.

Iskra trafiła do grupy II, w której będzie występować 13 drużyn. Niestety do rozgrywek nie przystąpiły takie drużyny jak LKS Pniewy czy Cech Radom, z którymi toczyliśmy w zeszłym sezonie rywalizację. Natomiast po kilku latach nie obecności na piłkarskiej mapie do gry powraca GKS Stromiec. Powstały także nowe drużyny z którymi będziemy musieli się mierzyć w naszej grupie, a są to: Blask Odrzywół, Młodzik 18 Radom, Drogowiec II Jedlińsk.

Sezon rozpocznie się 15-16 sierpnia, a dokładny terminarz zostanie opublikowany 20 lipca.

Jednocześnie ustalono zasady awansu do A-klasy. Drużyna która zajmie 1 miejsce w tabeli awansuje bezpośrednio na wyższy szczebel rozgrywkowy. Zespół, który natomiast zajmie 2 miejsce w końcowej klasyfikacji zmierzy się w meczu barażowym o awans do A-klasy z zespołem, który zajął drugą lokatę w Igr.

O to dokładny podział grup B-klasy:

Gr.I:Proch II Pionki, Królewscy Jedlnia, Energia II Kozienice, WKS Zajezierze, Wisła Chotcza, Wisła Solec, Krępianka Rzeczniów, KS Maków, LKS Zalesice, WUKS Ruda Wielka, Hubal Chlewiska, KS Jastrząb, AS Radomiak Radom, Beniaminek Radom.

Gr.II:

MKS Wyśmierzyce, KS Magnuszew, Tęcza Augustów, Iskra Zbrosza Duża, GKS Belsk Duży, KS Lesznowola, GPSZ Głuchów, GKS Chynów, Zorza Klwów, Blask Odrzywół, GKS Stromiec, Młodzik 18 Radom, Drogowiec II Jedlińsk.